Druhy investorů

Pustíte-li se do investování naspořených finančních prostředků, stáváte se automaticky člověkem, který je označován, jako investor. V závislosti na tom, jaká podstupujete rizika, po jakých výnosech prahnete a jaký model výdělku volíte, spadáte automaticky do příslušené kategorie.

Z tohoto pohledu lze investory rozdělit do čtyř skupin.

  • Ultrakonzervativní investor
  • Konzervativní investor
  • Vyvážený investor
  • Dynamický investor

Ultrakonzervativní investor

Takto lze označit člověka, jenž chce zhodnotit svůj majetek, avšak jeho prioritou není jen zisk, nýbrž maximální ochrana peněžních prostředků. Takový investor volí pouze dokonale zabezpečené finanční produkty, mezi něž spadá spořicí účet, stavební spoření, termínovaný vklad, penzijní připojištění a jiné.

Konzervativní investor

Tento investor má alespoň minimální povědomí o tom, jak zhodnocovat peníze. Člověk, který se snaží částečně vzdělávat a ví, že jeho zisky jsou omezovány také všudypřítomnou inflací. Té se lze vyvarovat prostřednictvím otevřených podílových fondů. Ty jsou schopny zajistit, že vaše zisky nepodlehnou inflaci. Ve finále nejde o žádné závratné výdělky.

Vyvážený investor

Investor, jenž si uvědomuje, že je třeba peníze zhodnocovat a tudíž se vystavovat riziku ztráty, avšak zcela minimální. V tomto směru jsou nejvyhledávanějším produktem akcie všemožného typu, o nichž konkrétní člověk musí mít určité znalosti. Vyvážený investor se snaží překonat inflaci i s patřičným výnosem.

Dynamický investor

Člověk, u něhož se projevuje peněžní agresivita a se svými financemi je schopen podstupovat značná rizika. I viditelný úbytek daného portfolia nechává tohoto specialistu klidným. Psychicky vyrovnaný jedinec, pro něhož jsou klíčové vysoké zisky i za cenu občasných ztrát. V tomto směru musí jít o zkušeného investora.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: fantasista).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Write a Reply or Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *