Typy finančních investic

Chcete-li rozvíjet své finanční portfolio, nabízí vám současný trh hned několik lukrativních příležitostí. Investice, které se liší svým charakterem, výší rizika a v neposlední řadě také velikostí zisku. Z tohoto pohledu lze rozlišovat investice reálné a finanční.

První typ je zaštítěn vaší aktivitou, při níž jste schopni dlouhodobě vydělávat, ať už jde o jakoukoliv podnikatelskou činnost. Toužíte-li však po automatickém rozmnožování peněz, vsaďte na druhé zmiňované řešení.

Jaké jsou typy finančních investic?

Na počátku všeho jsou pravděpodobně ty nejběžnější peněžní vklady, mezi něž patří spořicí účet, termínovaný účet, vkladní knížka a mnohé další. Rozhodnete-li se povýšit své investice na daleko vyšší úroveň, nabízí se vám například tyto možnosti.

  • Depozitní certifikáty a vkladové listy
  • Akcie – cenné papíry nejrůznějších společností
  • Dluhopisy
  • Výhodné pojistky a dostupné životní renty
  • Podílové listy
  • Odvozené cenné papíry, jakou jsou opční poukázky, futures nebo opce

Nakonec je to také finanční spoluúčast, pod níž si lze představit libovolné podnikatelské aktivity, v rámci nichž máte určitý podíl z celkového příjmu firmy.

Všechny druhy investic se liší především v těch nejzásadnějších kritériích, jako je výnos, riziko či likvidita.

Rozdělte si peněžní prostředky

Pakliže se rozhodnete odrazit od investičního dna v podobě spořicích a termínovaných účtů, minimalizuje jakékoliv riziko prodělku tím, že své finanční prostředky řádným způsobem rozdělíte. Ideálně, když zvolíte několik oblastí s odlišným rizikem, aby byly případné ztráty dostatečně kompenzovány.

Neutrácejte všechny své peníze za spotřební věci a myslete na budoucnost. Staňte se investorem jakéhokoliv typu a rozvíjejte své peněžní portfolio přirozeným způsobem. Nechte peníze vydělávat za vás.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: m_bartosch).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Write a Reply or Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *