Jak najít kupce při prodeji firmy?

Většina majitelů prodává firmu jen jednou za život. Jen málo z nich dvakrát nebo dokonce vícekrát. Je to jistě emocionálně vypjatá úloha. Jedná se o další existenci Vašeho díla, o Vaše finanční zabezpečení do budoucna, o to, jestli si splníte svoje sny – třeba trávit čas na některém z atraktivních míst naší krásné planety, zabezpečit svoje potomstvo nebo se věnovat svým koníčkům. Proto je potřeba prodeji firmy věnovat patřičný čas a pozornost a využít služby profesionálů, kteří mají v týmu zkušené auditory, účetní a daňové poradce i právníky.

Zvyšte šance na úspěch svým dětem!

Podnikatelé často pro vlastní pracovní vytížení na děti nemají čas. Přitom již v nízkém věku může být dítě na spolupráci v rodinném podniku vhodně připravováno. Investice času do vlastních dětí je již od útlého dětství velmi důležitá. Určitě se nedá na potomka příliš tlačit, ale rozhodně je dobré jej motivovat, aby si byl vědom hodnoty peněz, uměl se samostatně rozhodovat, rád spolupracoval, třeba při hře nebo při společné práci na věcech doma. Velkou roli hraje správné vzdělání, praxe ve vynikajících firmách v podobných oborech jako je ten Váš a pobyt v zahraničí. Je řada dobrých poradců, kteří rodinám pomáhají řešit otázky nástupnictví. Rádi Vám ty, které známe, doporučíme.

Pokud hledáte kupce,vyberte si z několika dobrých toho nejlepšího!

Často se stává, že nabídka na prodej Vašeho podniku přijde nečekaně, zkrátka Vás někdo osloví. Poté si asi položíte otázku, jestli je ta jeho nabídka pro Vás výhodná. Firmu si samozřejmě můžete nechat ocenit, ale jen těžko odhadnete, jaké další výhody plynou pro kupujícího při převzetí Vaší firmy, a do jaké míry můžete nabízenou cenu dalším jednáním zvýšit. Kupující bude zpravidla vycházet z Vašich předchozích výsledků a bude argumentovat svým pohledem na Vaši firmu. První vysoká nabídka může být v průběhu hloubkové kontroly postupně snižována a jeho tým auditorů a právníků jistě využije všech možností, jak přesvědčivě tlačit cenu dolů. Řešením je Vaši firmu k prodeji nabízet v otevřeném strukturovaném procesu, kdy o Vás bude soutěžit více zájemců. O tom si s Vámi rádi nezávazně promluvíme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Write a Reply or Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *