Nemoc i úraz mohou přijít nečekaně. Nezapomeňte na cestovní pojištění

Na cestovní pojištění byste měli myslet i v případě, že se chystáte strávit poklidný týden u moře nebo máte v plánu procházet se po městě a navštěvovat místní památky. Nikdy nelze předem odhadnout, co se vám stane. Chyba často ani nemusí být na vaší straně, přesto vás bez pojištění může vyjít nepříjemně draze.

Česká kartička většinou nestačí

Pokud budete muset náhle k lékaři, tak vás samozřejmě ošetří. Za mnohdy špičkové služby ale pak bude chtít i patřičně zaplatit. Kartička vaší české zdravotní pojišťovny sice zaručí, že se vám dostane kvalitního ošetření, od poplatků vás ale nevysvobodí.

Například operace slepého střeva tak vyjde ve Spojených státech amerických na několik set tisíc korun. „Pouze“ desítky tisíc korun v USA zaplatíte, pokud vám bude muset lékař dát ruku do sádry nebo když budete potřebovat odvoz sanitkou.

poj léto

V Evropské unii jsou ceny mírnější, běžné lékařské ošetření vám totiž proplatí tamní pojišťovna. V řadě zemi je ale nutné zaplatit spoluúčast neboli určité procento z ceny léčby, případně tamní nemocnice vybírají určitou částku za každý den pobytu v nemocnici.

Kolik stojí pojištění

S cestovním pojištěním přitom budete mít všechny podobné úkony zdarma. Zaplatit několik stovek korun se tedy rozhodně vyplatí – je lepší, pokud tuto částku nakonec nijak nevyužijete, než když se z ciziny vrátíte s poškozeným zdravím a ještě s obřím dluhem.

Ceny cestovního pojištění se odvíjejí od délky pobytu, obvykle pojišťovny vybírají za každý den nějakou fixní částku. Ta se pak odvíjí od toho, do které destinace cestujete, zda po Evropě, do zemí sužovaných válečnými konflikty nebo do Severní Ameriky. Kromě toho pojišťovny obvykle nabízejí základní a rozšířený balíček – ty se liší podle rozsahu škod, na které se vztahuje pojistné krytí.

Přesnou cenu pojištění si můžete během necelé minuty vypočítat na internetu. Pokud vám budou vyhovovat pojistné podmínky, tak je zároveň možné cestovní pojištění rovnou sjednat online.

Navštivte oficiální stránky ERGO pojištění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Write a Reply or Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *