Potřebujete proškolit řidiče? Vyzkoušejte internetový kurz

Odborné školení musí řidiči absolvovat pravidelně, ať už se budou věnovat řízení automobilu profesionálně, nebo půjde o řidiče referenty. Do druhé kategorie spadají zaměstnanci, kteří v rámci své práce jezdí někam služebně autem, a to i v případě, že jde o jejich soukromé vozidlo.

Opakovat školení je podle zákona potřeba každý rok. Důvod? V první řadě si tak řidiči zopakují to nejdůležitější. Dokonalá znalost dopravních předpisů a hlavních zásad při řízení může mnohdy zachránit životy, stejně tak se lze vyhnout zbytečným finančním postihům. Část pravidel silničního provozu se navíc každý rok změní a na školení řidičů si tyto změny připomenou.

Kromě aktuálních dopravních předpisů je součástí školení i poučení o tom, jak udržovat vůz nebo jak postupovat při dopravní nehodě – například ve kterých případech volat policii.

Školení formou prezentace

Zmíněného školení se profesionální řidiči a řidiči referenti mohou zúčastnit hromadně. V takovém případě se od školitele dozví všechny právní předpisy i například zásady bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Výhodou tohoto typu školení řidičů je úspora času i energie. Na personálním oddělení si nikdo nemusí vést záznam, ve kterém eviduje, kdo už se nechal proškolit, a kdo ještě ne, a „nahánět“ chybějící zaměstnance. Zástupci firmy ušetří čas i tím, že na všechny nejasnosti či připomínky mohou odpovědět všem zaráz a nemusí se zabývat tou samou otázkou několikrát.

logo

Nevýhodou je, že na podobném školení řidiči ne vždy dávají absolutní pozor – hrozí tak, že si některé důležité předpisy nezapamatují. Některým zaměstnancům se navíc pevný termín nemusí hodit, protože v tu chvíli zrovna nestíhají ani svoji běžnou práci a kurz jim narušuje celý pracovní den.

Internetové školení je efektivnější

O mnoho praktičtější jsou proto online školení. Řidiči je mohou absolvovat v čase, který jim nejvíce vyhovuje, a každý svým individuálním tempem. Pokud se zaměstnanci v pravidlech dopravního provozu orientují, tak se nemusí školením zbytečně zdržovat. Nebo si naopak mohou udělat dost časuna to, aby si vše důkladně prošli a zapamatovali.

Výhodou internetových školení je jejich názornost a pestrost. Díky přehlednému grafickému znázornění je mnohem vyšší šance, že si řidiči obsah školení doopravdy zapamatují – tyto materiály se čtou mnohem přehledněji, než kdyby si měl řidič jednoduše nastudovat dlouhé a těžko srozumitelné právní předpisy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Write a Reply or Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *